Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Pall 8089054



*

nr 808 9054


Pall

keramik, Kina, höjd: 40


Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 februari 2013
kl 19:31:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/2 09:09:54 1      150 kr
15/2 14:18:18 2      150 kr
16/2 11:38:15 3      350 kr
18/2 12:58:03 4      350 kr
18/2 12:58:29 4      400 kr
18/2 19:26:11 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt pall
  • 5252 FÃ¥tölj
    + fotpall, Arnhilds hus, 1990-tal
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:09
  • 6169 FÃ¥tölj
    + fotpall, med sidobord, "Consul" Läder
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:04
  • 6681 Kamelpall
    Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Längd:..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:25
  • 6670 Pianopall
    omkring 1900, snurrbar, höj - och sänkbar. Diamete..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:22




Ladda ner broschyr